()

هنگام خرید درب و پنجره های جدید یا جایگزینی پنجره‌‌های قدیمی، مهم است که شما در مورد طرح، قاب و مواد اولیه تصمیم گیری صحیح کنید.

UPVC چیست؟ یو پی وی سی چیست؟ پنجره یو پی وی سی چیست؟

UPVC ، همچنین به عنوان پلی وینیل کلراید(Unplasticized PolyVinyl Chloride) شناخته می‌شود، نوعی مصالح در صنایع ساختمانی کم مصرف است که به عنوان جایگزینی برای چوب استفاده می‌شود، بیشتر به عنوان قاب پنجره و درب هنگام نصب شیشه دو جداره در ساختمان های جدید، و یا به جای پنجره های قدیمی تک‌ جداره مورد استفاده قرار می‌گیرد. همین ماده تقریباً به طور کامل جایگزین استفاده از چدن برای لوله کشی و آب رسانی شده است، که از آن برای لوله های فاضلاب، لوله های آب آشامیدنی، و لوله های ناودان استفاده می شود. این محصولات اغلب در صنعت بهبود منازل به عنوان “Roofline” نامیده می شوند.

خوب است بدانید که UPVC جایگزینی ارزانتر برای چوب جنگلی گران و آلومینیوم است. این یک ماده اولیه محبوب به دلیل دوام بالا و قیمت مناسب گزینه‌ای مقرون به صرفه است. همچنین به عنوان PVC و PVCU شناخته می‌شود.

استحکام شگفت انگیز، تطبیق پذیری و لزوم تعمیر و نگهداری کم ناشی از استفاده وینیل پلیمر است که به اتم های کلر متصل است بنابراین قاب های پنجره پلاستیکی نیستند و می توانند به خوبی با فولاد کار کنند. این بدان معناست که صاحبان خانه هزینه های جاری بالایی ندارند.

به علت استفاده از وینیل پلیمر که به اتم‌های کلر متصل است، باعث استحکام شگفت‌انگیز، تطبیق پذیری و نداشتن لزوم تعمیر و نگهداری شده است، و در واقع این نوع پنجره‌ها پلاستیکی نیستند و می‌توانند به خوبی فولاد کار کنند. این بدان معناست که صاحبان خانه هزینه های جاری بالایی ندارند.

در حال حاضر، کلیه پنجره‌ها و درب‌های UPVC باید مطابق با آیین نامه ساختمان دارای انرژی باشند و در رنگ های جذاب موجود باشند.

اگر به دنبال بهره وری انرژی هستید ، UPVC گزینه مناسبی است ، زیرا پنجره های UPVC با انرژی دارای درجه حرارت بسیار کارآمد هستند. آنها به دلیل نوع مواد مورد استفاده در ساخت، رسانایی حرارتی بسیار پایینی دارند. این امر عبور حرارت را که از طریق دیگر قسمت‌های ساختمان وارد می‌شود، به آسانی متوقف می کند.

مهمترین مزیت محصولات UPVC با کیفیت این است که آنها هرگز به رنگ احتیاج ندارند، علاوه بر این تنها موردی که واقعاً به آن احتیاج دارند، پاک کردن با یک پارچه نمناک یک یا دوبار در سال است.

مطلب آموزنده بود؟

به مطلب امتیاز دهید

میانگین / 5. تعداد امتیازات:

اولین کسی باشید که رای می‌دهد!